Folia grzewcza Red Snake

Folia grzewcza - efektywny i bezawaryjny system ogrzewania w nowobudowanych i modernizowanych budynkach.


Ogrzewanie folią grzewczą - wystarczające i komfortowe

Ogrzewanie elektryczne za pomocą folii grzewczych to coraz bardziej znany i powszechnie stosowany system grzewczy naszych budynków. Z powodzeniem instalowany jest w nowo projektowanych i budowanych obiektach jako jedyne i wystarczające żródło ciepła. W fazie zakupu i instalacji foli grzewczych to zdecydowanie jeden z najtańszych systemów ogrzewania spośród dostępnych na rynku budowlanym. Inwestycja już na wstępie pozwala zaoszczędzić na budowie wielu elementów w nowym budynku, one poprostu w tym systemie ogrzewania nie są potrzebne:

  • kotłownia,
  • kocioł,
  • instalacja CO,
  • komin.

Jest to system bezobsługowy i nie wymaga jak w przypadku tradycyjnej kotlowni cyklicznych przeglądów konserwacyjnych urządzeń czy przewodów kominowych.

W zależności od mocy, instalowana może być:

Wymienione elementy budynku nie wymagają dodatkowego przygotowania, choć sposób instalacji jest różny.

Rodzaje folii grzewczej:

Wydajność i trwałość folii grzewczej

To jeden z najbardziej efektywnych i sprawnych sytemów ogrzewania budynku. Konstrukcja foli umożliwia zamianę energii elektrycznej w cieplną na poziomie 99% czyli tylko 1% stanowią straty. Trwałość foli Red Snake jest wyjątkowa, gwarancja dla tego produktu jest na przestrzeni 25 lat użytkowania, a ewentualne uszkodzenie samej foli eliminuje tylko i wyłącznie miejsce w którym to uszkodzenie natąpiło. Jeśli jest to otwór wykonany przypadkowo np. podczas montażu, to cała pozostała, nienaruszona folia dookoła jest sprawna i dziala bezawaryjnie.

Folia grzewcza - sposób na modernizację

Przy projektowaniu naszego wymarzonego domu dobrze jest przemyśleć sposób ogrzewania, co pozwoli na uzyskanie najlepszej efektywności wybranego systemu ogrzewania.

A co w przypadku budynków modernizowanych i rozbudowywanych?

Folia grzewcza znakomicie nadaje się do tego typu zmian.

Dobudowany pokój, wymiana starego ogrzewania kaflowego w kamienicy, różnego rodzaju problemy z budową czy rozbudową instalacji wodnej - wszędzie tam z powodzeniem zainstalować możemy folię grzewczą unikając zbędnych kosztów. Jak wiemy efektywność takiego ogrzewania jest na najwyższym poziomie.

System folii grzewczej Red Snake bardzo łatwo wysterować można w całym budynku w zalezności od zastosowanego sterownika.

Podłoga, sufit podczas montażu folii grzewczej

Folia grzewcza - zasada działania