DuoKo 15-45

Wysyłka
do 4 dni roboczych
Cena brutto:
0,00 zł
13 350,00 zł
13 350,00 zł
paynow
  1. Waga: 347.00 kg.
Tego produktu nie ma na magazynie.
Ilość

Opis produktu

Kocioł DuoKo

to kompaktowy piec na pellet z palnikiem obrotowym Kipi. W zależności od zapotrzebowania na ciepło kocioł SlimKo znajdzie swoje zastosowanie w ogrzewaniu małych oraz większych domów jednorodzinnych, a także firm, lokali usługowych i innych powierzchni użytkowych. Urządzenie wyposażone jest w sterownik ecoMAX 860P firmy PLUM, dzięki czemu eksploatacja kotła jest bardzo prosta i praktycznie bezobsługowa.
Kocioł DuoKo firmy KOTŁOSPAW Pleszew spełnia wszelkie wymagania 5 klasy oraz Eco Design, jest energooszczędny i przyjazny dla środowiska.

Niespotykanym rozwiązaniem jest możliwość zastosowania w kotle palnika peletowego lub na ekogroszek - wybór rodzaju paliwa można dokonać na etapie zamówienia lub już podczas eksploatacji. Bardzo istotną infomacją jest to, że kocioł w wersji na ekogroszek spełnia nadal wszelkie normy kotła 5 klasy jak i Eco Design.

Charakterystyka DuoKo

Kotły DuoKo produkowane są w zakresie mocy 15-45 kW. Urządzenie wyposażone jest w następujace podzespoły:

  • zintegrowany, boczny zasobnik na pellet o pojemności 145-160 kg (w zalezności od mocy kotła),
  • automatyczny podajnik pellet,
  • rurowy wymiennik cieplny,
  • automatyczny palnik na pellet z rotacyjnym systemem czyszczenia komory spalania,
  • automatyczna zapalarka
    Kocioł przystosowany jest do pracy ciągłej dzięki zastosowaniu w palniku tzw. modulacji mocy. Praca palnika polega na płynnej modulacji mocy pomiędzy mocą minimalną i maksymalną w zależności od zapotrzebowania na ciepło instalacji CO budynku.
    Obsługa kotła na pelet sprowadza się wyłącznie do okresowego zasypania zasobnika na pellet oraz opróżniania szuflady popielnika z  popiołu. Kompaktowa konstrucja kotła DuoKo umozliwia jego instalację praktycznie w każdej kotłowni. 

Do budowy kotła stosowana jest najwyższej jakości blacha kotłowa P265GH, co wpływa bezpośrednio na wyjątkową odporność na warunki panujące w kotłowni oraz różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne urządzenia.

 

Sterownik ecoMAX

Pracę kotła i palnika kontroluje mikroprocesorowy sterowanik ecoMAX 860P firmy PLUM o rozbudowanej funkcjonalności, a jednoczesnie prosty w obsłudze. Sterownik reguluje całym procesem spalania w palniku, a także zarządza pracą pompy obiegowej CO oraz pompy ciepłej wody użytkowej CWU. Przejrzysty panel sterownika dostarcza wszelkich niezbędnych informacji i daje możliwość regulacji parametrów spalania, pracy pomp CO i CWU oraz obsługuje obieg mieszaczowy. Sterowanie PLUM przewiduje także współpracę z buforem. Ponadto sterownik przystosowany jest do sterowanie pracą kotła przez Internet. Do pełnego komfortu zdalnego sterowania kotłem możemy domówić za doplatą dodatkowy ekran ecoSTER Touch , który umieścić można w jakimkolwiek innym pomieszczeniu poza kotłownią.
Kocioł wyposażyć możemy także w moduł sondy Lambda (ecoLAMBDA), który bardziej szczególowo steruje procesem spalania pelletu w palniku.

Dostępny jest w dwóch wersjach, standardowej z pokrętłem lub w wersji z dotykowym panelem (za dopłatą).

Parametry techniczne

Moc kotłakW15243445
Zakres mocykW4,5-156,5-248,5-3411,5-45
Pojemność zasobnika na pelletkg145145160160
Pojemność zasobnika na groszekkg173179192192
Masa zestawu bez wodykg347374445445
Pojemnośc wodna kotłal7490103103
Paliwo zgodnie z normą PN-EN 303-5:2012pelletPellet 6mm, frakcja granulat, wartość opałowa > 17 MJ/kg. Klasa paliwa C1
ekogroszekWęgiel kamienny sortyment groszek energ. 31.2, granulacja 5-25, wart.opał. - 26MJ/kg
Maksymalna temp. wodyºC 85
Sprawnośćpellet90,689,191,591,8
ekogorszek90,189,190,290,2
Wymiar przekroju kominaØ180
Moc zapalarkiW150
Króćce przyłączeniowezasilanie2 x 1"Gw
powrót2 x 1"Gw

 

Wymiary kotła

 

Podobne produkty