Skuteczny w walce z SARS-CoV2

Urządzenia Airdog z certyfikatem skuteczności w walce z koronawirusem.


Czy oczyszczacz powietrza to tylko kolejny gadżet w domu?

W naszym codziennym życiu zmuszani jesteśmy do walki z kolejnymi wyzwaniami naszej cywilizacji. Powietrze, którym oddychamy nie zawsze jest odpowiednio czyste i zależy to od wielu czynników. Chociażby region, w którym mieszkamy i pracujemy, różnić się może diametralnie jeśli chodzi o jakość powietrza. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie ten sezon grzewczy, czekamy na ciepłe dni z utęsknieniem po długim okresie zimowego palenia, które bardzo często przeciąga się do wiosny i zaczyna zbyt wczesną jesienią. Każdy w pamięci i swojej wyobraźni ma te różnokolorowe dymy unoszące się nad naszymi miejscowościami. Tylko nieliczni wolni są od tej przytłaczającej atmosfery.

Oczyszczacz każdego dnia

W takich przypadkach jak wyżej przychodzi nam z pomocą oczyszczacz powietrza, szczególnie w tych gorszych rejonach kraju jak chodzi o jakość powietrza. Doceniają to na pewno szczególnie osoby potrzebujące czystego powietrza z racji problemów astmatycznych. 
Urządzenia tego typu wyłapują w naszych pomieszczeniach wszelkie zanieczyszczenia począwszy od tych większych jak kurz, sierść naszych domowych pupilków poprzez mniejsze pyły zawieszone PM10 i PM 2,5. Skutecznie dezaktywują groźne dla człowieka bakterie, wirusy, ale radzą sobie także z nieprzyjemnym zapachem, który powstaje podczas naszej aktywności w kuchni.

Eliminują bakterie i wirusy, a co z SARS-CoV2?

Dla wielu może to być zaskoczenie, ale tak, wirusy tego typu również redukowane są w urządzeniach Airdog.

Badanie potwierdziły, że oczyszczacz powietrza Airdog redukuje 99,02% wirusa zawartego w powietrzu w przeciągu tylko 30 sekund!

Badania przeprowadzili naukowcy z Wydziału Medycznego Uniwersytetu Demokryta w Tracji poprzez użycie atomizera wprowadzając do komory testowej mieszankę o stężeniu 5 milionów wirionów* SARS-CoV2 na metr sześcienny. Wprowadzone powietrze z patogenem wywołującym COVID-19 zostało oczyszczone w technologii TPA® obecnej w każdym stacjonarnym urządzeniu Airdog. Cały proces zajął jedynie 30 sekund, a następnie umieszczono w komorze hodowlę komórek Vero E6**. Kolejnym krokiem był 36-godzinny okres inkubacji w odpowiednich warunkach, by na koniec dokonać ostatecznego pomiaru ilości pozostałych wirionów. W całym procesie wykorzystano metodę Real Time RT-PCR – identyczną jaką wykorzystuje się podczas badania kiedy istnieje podejrzenie zakażeniem koronawirusem. Otrzymane wyniki były jednoznaczne – Airdog skutecznie zredukował stężenie grożnego dla człowieka koronawirusa SARS-CoV2 o 99,02%!

 

Certyfikat potwierdzający skuteczną walkę z SARS-CoV2