W jakich sytuacjach warto zainwestować w piecyk na pellet?

Coraz więcej zarządców oraz właścicieli nieruchomości wybiera piece centralnego ogrzewania na pellet jako ekologiczną alternatywę pieców węglowych. Pellet to biopaliwo, które nie ma szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. Co więcej, piece na pellet to komfortowe i ekonomiczne rozwiązanie. W jakich sytuacjach warto zainwestować w piec na pellet? 

 


Kiedy nie masz dostępu do sieci gazu

Nie wszystkie gospodarstwa domowe mają dostęp do sieci gazowej. W związku z tym właściciel ma dwie możliwości – albo zdecydować się na dużą inwestycję, jaką jest zakup pompy ciepła, albo zakupić kotły na paliwo stałe. Pompy ciepła to luksusowe rozwiązanie, na które nie każdy może sobie pozwolić. Piece na pellet to znacznie lepsza alternatywa dla kotłów na węgiel. Dlaczego? 

  • Większa wygoda użytkowania,
  • ekologiczna alternatywa,
  • niższe koszty eksploatacji,
  • kompaktowość i design urządzeń,
  • zautomatyzowany system obsługi.

To tylko niektóre z zalet piecyków na pellet. Więcej o korzyściach wyboru urządzeń wykorzystujących biopaliwo przeczytasz tutaj.

Zmiana przepisów 

W myśl obecnie obowiązujących przepisów wszystkie piece węglowe, które nie spełniają wymogów Ekoprojektu, muszą zostać zastąpione kotłami piątej klasy. Właściciele są zobowiązani do wymiany urządzeń do końca 2024 roku. Odciążenie stanowi program stworzony przez rząd – „Czyste powietrze” – który oferuje dotacje. Podobne programy oferują również niektóre gminy. 


Wymień swój piec węglowy na ekologiczny piec na pellet